Interesujesz się bezpieczeństwem i znakowaniem żywności?

lis 9, 15 • Coś ciekawego!3 komentarze

Chcesz dowiedzieć się więcej o obowiązujących w EU regulacjach prawnych dot. informacji o żywności? A może jesteś alergikiem i chcesz mieć pewność, że dokonujesz właściwych wyborów żywieniowych? Jeżeli tak, to nie przegap okazji by poszerzyć swoją wiedzę w tej dziedzinie i już teraz zapisz się na Food Forum Sympozjum EuroFIR, które odbędzie się już 6 kwietnia 2016r. w Brukseli!

W czasie Food Forum EuroFIR 2016 skupimy się przede wszystkim na oświadczeniach zdrowotnych i znakowaniu żywności w Unii Europejskiej. Członkowie EuroFIR, a także badacze, dietetycy, żywieniowcy, przedsiębiorstwa oraz władze publiczne związane ze zdrowiem i żywieniem będą mieli możliwość zdobycia i wymiany wiedzy w zakresie lepszego znakowania żywności.

Food Forum EuroFIR to również świetna możliwość nawiązania kontaktów z członkami EuroFIR pochodzącymi z całego świata i reprezentującymi społeczeństwa akademickie, przedsiębiorstwa oraz władze publiczne. Pamiętaj jednak, że to wydarzenie ma miejsce tylko jeden raz w roku przyciągając ogromne rzesze zainteresowanych – nie przegap zatem okazji, liczba miejsc jest bowiem ograniczona!

Food Forum EuroFIR 2016 składa się z trzech głównych części:

1. Szkolenie Bacchus o Świadczeniach Zdrowotnych – jest to dwudniowe szkolenie o świadczeniach zdrowotnych EFSA, którego celem jest pomoc uczestnikom w lepszym zrozumieniu procesów decyzyjnych EFSA podczas składania wniosków odnośnie świadczeń zdrowotnych dla żywności.

2. Sympozjum EuroFIR, które będzie miało miejsce 3-ego dnia podczas sesji porannej, a jego główny obszar tematyczny będzie ukierunkowany na kwestie najnowszych działań regulacyjnych związanych z bezpieczeństwem i znakowaniem żywności. Uczestnicy będą mieli szansę pogłębić swoją wiedzę odnośnie regulacji EU związanych ze znakowaniem żywności i jego wpływem na konsumentów oraz na przemysł spożywczy.

3. Konkurs plakatowy!

EuroFIR oferuje możliwość zgłoszenia abstraktów do świetnego konkursu – Food Science Poster Competition. Czterech uczestników otrzyma nagrodę podczas Sympozjum EuroFIR 2016.

Wszystkie niezbędne informacje oraz formularz rejestracyjny znajdziecie w poniższym linku:

www.eurofir.org

Zapraszamy!

Tagi:

3 Odpowiedzi na Interesujesz się bezpieczeństwem i znakowaniem żywności?

 1. Karolina pisze:

  Ale super! A planowałam wycieczkę za granicę i zupełnie nie byłam w stanie zdecydować, czy wybrać Belgię, Niemcy czy Holandię – teraz mogę połączyć przyjemne z pożytecznym, więc zadecydowane 🙂 Bardzo dziękuję za informację, sama na pewno bym do niej nie dotarła, a zapowiada się warte uwagi sympozjum, na pewno wyniosę z niego garść cennych informacji, pozdrawiam 🙂

 2. Nathalie pisze:

  Zatem 1:0 dla Belgii, hehehe 😉 Cieszę się, że mogłam pomóc 😉 Udanej wycieczki! Gdybyś potrzebowała informacji dot. bezglutenowej żywności w Belgii – również służę pomocą 🙂

 3. piotr pisze:

  3 grudnia 2011 r. weszło w życie Rozporządzenie Komisji (UE) 1169/2011, które wprowadza obowiązek znakowania produktów spożywczych wartością odżywczą. Obowiązek ten dla większości środków spożywczych staje się obligatoryjny od dnia 14 grudnia 2016 r.
  Podawanie wartości odżywczej produktu na dzień dzisiejszy jest w świetle obowiązujących przepisów prawa żywnościowego dobrowolne z wyjątkiem środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, środków spożywczych opatrzonych oświadczeniem żywieniowym i/lub zdrowotnym oraz środków spożywczych wzbogacanych witaminami lub składnikami mineralnymi).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wielkie dzięki za odwiedzenie mojego bezglutenowego kawałka nieba – mam nadzieję, że znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz. Tymczasem życzę przyjemnego buszowania po stronicach portalu i zapraszam częściej ♥
↓ Więcej ↓
© 2014 | EatAndTravelGlutenFree.com | Natalia Mantur | AllRightsReserved