Włoska restauracja Il Veliero w Brukseli

Po przeczytaniu setek pozytywnych recenzji dotyczących Il Veliero, nie byłam w stanie odmówić sobie zjedzenia w tej restauracji i zweryfikowania tym samym, czy wszystkie komentarze i niezwykle pochlebne opinie były prawdziwe. Bo Il Veliero zdawało się być rajem dla celiaków – nie byłoby zatem mądrze nawet tam nie zajrzeć 😉

Restauracja znajduje się w pobliżu Maelbeek’u, co czyni ją łatwo dostępną środkami komunikacji miejskiej (wystarczy wsiąść w metro, a potem przejść kilka przecznic piechotą). Wystrój nie jest wyszukany, ale zważywszy na fakt, iż jest to malutka restauracja dla stałych gości z okolicy, czyni ją to bardziej przytulną.

Il Veliero odwiedziłam raz – razem z dziesięcioosobową grupą przyjaciół. Zarezerwowaliśmy stolik na kilka godzin przed przybyciem, co okazało się być dobrym pomysłem, gdyż restauracja jest dość popularna wśród tubylców – co nie zadziwia, ponieważ obsługa jest bardzo miła, przyjazna i ciepła – jak we włoskiej rodzinie!

Ponieważ jako jedyna osoba spośród całej grupy byłam na diecie bez glutenu, ogromy wybór dań z menu zrobił na mnie największe wrażenie: bezglutenowe piwo, bezglutenowe naleśniki, bezglutenowa pizza, bezglutenowa lasagne, itd. Do wyboru, do koloru – a do tego bardzo przystępne jak na Brukselę ceny – wszystko to razem sprawiło, że wybór najbardziej pożądanego przeze mnie w owej chwili dania z menu był jeszcze większym wyczynem – zjadłabym wszystko na raz!… Aż wreszcie klamka zapadła – zdecydowałam się na Tagliatelle Al Tartufo Nero. Każdy z nas zamówił coś innego, niektórzy nie tylko danie główne, ale i starter lub deser. Po kolacji jednak wszyscy zgodziliśmy się co do opinii – jedzenie było dobre, ale nie rewelacyjne. Nie byliśmy zachwyceni – to znaczy: kolacja była w porządku, ale nie z tych, o których wspomnienia nosisz w sercu długie lata i cieknie Ci ślinka na myśl o tych smakowitościach, po prostu nic szczególnego. Ale największą zagadką wieczoru było to, że cierpiałam przez okrutny ból brzucha na niedługo po posiłku. Restauracja była rzekomo bezglutenowa, więc albo przypadkowo do mojego dania dostały się śladowe ilości glutenu, albo składniki posiłku nie były zbyt świeże, albo był to dziwny zbieg okoliczności – nie wiem, ale nie byłam wystarczająco odważna by wrócić tam ponownie i sprawdzić, która odpowiedź była prawdziwa.

Rue Général Leman 15

1040 Etterbeek

Belgia

sites.resto.com/ilveliero

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wielkie dzięki za odwiedzenie mojego bezglutenowego kawałka nieba – mam nadzieję, że znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz. Tymczasem życzę przyjemnego buszowania po stronicach portalu i zapraszam częściej ♥
↓ Więcej ↓
© 2014 | EatAndTravelGlutenFree.com | Natalia Mantur | AllRightsReserved