KAMARI – grecka restauracja w Łodzi

Zdecydowanie ciekawa kulinarna przygoda – grecka restauracja zlokalizowana w samym centrum Łodzi, w okolicy popularnej Manufaktury, oferująca niebagatelne menu. Do tego – co czyni to miejsce jeszcze bardziej unikatowym – liczne greckie przysmaki również w wersji bezglutenowej.

Wystrój zdecydowanie zainspirowany Grecją – jasny i lekki. Ponieważ zawsze lubowałam się w śródziemnomorskich wnętrzach, muszę przyznać, że styl restauracji wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Restauracja jest podzielona na dwie części – większą jadalną, z biało-niebieskimi stołami dla dwóch lub czterech osób oraz mniejszą część kawiarnianą, z niższymi fotelami i stolikami do kawy, oddzieloną od części obiadowej parawanem i kwiatami.

Restaurację odwiedziłam z dwójką znajomych, którzy nie są na diecie bezglutenowej, przez co KAMARI wydawało się prawdziwym strzałem w dziesiątkę – każdy mógł znaleźć coś dla siebie, z glutenem i bez.

Niestety jednak nie wszystkie wrażenia były aż tak kolorowe. Obsługa nieszczególnie ucieszyła się na nasz widok – jak się okazało, oczekiwali akurat na dość dużą grupę gości, w związku z czym posadzono nas w części kawiarnianej. Niezbyt wygodnie, ale nie zrobiliśmy wcześniej rezerwacji, więc nie mogę marudzić 😉 Chociaż – pomimo iż spędziliśmy w restauracji ponad 1,5 godziny, to owi goście nie zdążyli się jeszcze zjawić… 😉

Od czasu, kiedy przyjęto nasze zamówienia, dania z glutenem dotarły do stolika w okamgnieniu. Ja natomiast musiałam na moje poczekać odrobinę dłużej – być może przygotowanie bezglutenowego posiłku zajmuje trochę więcej czasu. Niemniej jednak moi znajomi zdążyli już zjeść zanim dostałam moje zamówienie i ostatecznie musiałam posilić się „w samotności”. Porcje były duże, wszystkie dania (każde było inne) smaczne, a moje w 100% bezglutenowe, co jest ogromnym plusem. Nie mogę jednak powiedzieć, aby moje doznania smakowe zostały wyniesione na szczyty przyjemności – było w porządku, nie rewelacyjnie, ale w porządku.


ul. Piotrkowska 122

Łódź

Poland

www.restauracjakamari.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wielkie dzięki za odwiedzenie mojego bezglutenowego kawałka nieba – mam nadzieję, że znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz. Tymczasem życzę przyjemnego buszowania po stronicach portalu i zapraszam częściej ♥
↓ Więcej ↓
© 2014 | EatAndTravelGlutenFree.com | Natalia Mantur | AllRightsReserved