Sieć EXKi w Belgii

Jako, że moja pierwsza wizyta w EXKi była kosmicznie przyjemnym doznaniem, to naturalnie odwiedziłam ich po raz drugi, trzeci i dziesiąty 😉 Cudowne miejsce! Przyjemny wystrój, same świeże składniki, brak sztucznych barwników i konserwantów, duży wybór zdrowych produktów oraz szeroki asortyment dla wegetarian.

Pierwszy raz był szokujący 😉 Wpadłam tam dosłownie na chwilę: na szybką herbatę, której wybranie i kupienie w planach miało mi zająć maksymalnie pięć minut. Ale to było zanim zdałam sobie sprawę z tego, że jestem w raju, w którym z półki mogę wybierać co tylko chcę, bo tak wiele produktów nie zawierało glutenu. I tak oto, nie mogąc się posiąść z radości, spędziłam tam godzinę zastanawiając się w kółko czy najpierw wolę zjeść ciastko, czy zupę, czy sałatkę?… Nawet nie byłam głodna, ale przecież za nic nie mogłam sobie odmówić tej przyjemności, żeby coś przekąsić 😉

Będąc na diecie bez glutenu często jest trudno znaleźć miejsce, gdzie można zjeść smaczny i wartościowy posiłek, ale EXKi ma naprawdę dużo do zaoferowania i jest szalenie wygodne: każdy produkt jest jasno oznaczony (bez glutenu, bez mleka, bez jajek, itd.) i opisany, więc wiemy jakie składniki zostały użyte do jego przygotowania. Poważnie, wspaniałe miejsce. Rewelacyjna alternatywa dla propozycji z innych restauracji czy sieci fast-foodów. Świetny wybór zarówno na kawę i deser, na obiad z przyjaciółmi, a także w sytuacji, kiedy chcemy szybko „złapać” śniadanie na drogę – bo EXKi oferuje możliwość zjedzenia na miejscu, jak i zabrania posiłku na wynos. Wszystko w zależności od preferencji – a do tego naprawdę rozsądne ceny jak na taką jakość żywności.

Sieć EXKi znajdziemy w wielu miejscach w Brukseli, ale nie tylko – jest ich sporo w całej Belgii i w kilku innych państwach, a na stronie internetowej EXKi można sprawdzić, która jest najbliżej.

Definitywnie polecam!

 

 

  • EXKi Bourse
    Place de la Bourse 2
    1000 Bruksela
    Belgia

    www.exki.be

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkie dzięki za odwiedzenie mojego bezglutenowego kawałka nieba – mam nadzieję, że znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz. Tymczasem życzę przyjemnego buszowania po stronicach portalu i zapraszam częściej ♥
↓ Więcej ↓
© 2014 | EatAndTravelGlutenFree.com | Natalia Mantur | AllRightsReserved