Domowe chilli

Składniki:

8 papryczek chilli (np.: 2 Cherry, 1 Poblano, 1 Tabasco, 1 Cayenne, 2 Chipolte, 1 Jalapeno) 

 

 

 

Scenario:

Do suszenia wybierz najlepszej jakości papryczki – powinny być dojrzałe, ale jędrne, bez plamek i uszkodzeń. Następnie, w zależności od pogody i miejsca, w którym mieszkasz, wybierz jedną z następujących metod suszenia:

1. Naturalne suszenie – wiszące papryczki:

Utnij kawałek dowolnego sznureczka i tworząc supełki przywiązuj do niego ogonki papryczek, uczepiając je jedna za drugą. Sznur z papryczkami powieś w przewiewnym pomieszczeniu i pozostaw na minimum 4 tygodnie, do pełnego wysuszenia. Pamiętaj, że metoda ta może być stosowana tylko wtedy, kiedy jest sucho – w Polsce najlepiej latem.

2. Zastosowanie piekarnika:

W przypadku, kiedy powietrze jest zbyt wilgotne, można suszyć papryczki w piekarniku. Rozgrzej go do 60ºC (w przypadku piekarnika z termoobiegiem – do 40ºC). Przekrój papryczki wzdłuż i ułóż skórką do góry na blasze do pieczenia. Susz w piekarniku około 5 godz. (pamiętaj, że czas suszenia zależy od grubości papryczek i może się nieznacznie różnić; papryczki są gotowe, kiedy możesz je łatwo połamać w palcach). Po wysuszeniu połam każdą na 2-3 części i usuń nasiona. Pozwól im ostygnąć, a następnie za pomocą młynka lub blendera zetrzyj na gładki proszek.

Jeśli chcesz, aby przyprawa była bardziej pikantna, zmiel również odrobinę nasion.

Przechowuj w szczelnie zamkniętym pojemniku, bez dostępu powietrza i światła, w chłodnym i suchym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wielkie dzięki za odwiedzenie mojego bezglutenowego kawałka nieba – mam nadzieję, że znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz. Tymczasem życzę przyjemnego buszowania po stronicach portalu i zapraszam częściej ♥
↓ Więcej ↓
© 2014 | EatAndTravelGlutenFree.com | Natalia Mantur | AllRightsReserved